Челси победи Ливърпул с 1:0

"Сините" от Лондон стигнаха до труден успех с 1:0 срещу мърсисайдци

Челси победи Ливърпул с 1:0 в двубой от 37-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Стамфорд Бридж".Футболистите на мениджъра Антонио Конте стигнаха до труден успех, благодарение на Оливие Жиру, който се разписа в 32-ата минта. Мърсисайдци трябва да съжаляват, тъй като видимо те стояха по-добре на терена и изпуснаха немалко удобни положения за гол.След тази победа Челси се доближи до първата четвторка и вече е с актив от 69 точки. Ливърпул пък продължава да е на третото място със 72 пункта, с 1 повече от четвъртия Тотнъм, който обаче е с мач по-малко.Двубоят започна добре за гостите, които създадоха първото опасно положение в срещата още в 3-ата минута. Роберто Фирмино получи прецизно подаване в наказателното поле и отправи хубав удар от движение, насочен в средата на вратата. Опитът му обаче беше блокиран от Тибо Куртоа, който плонжира и опази мрежата си суха.В следващите минути мърсисайдци контролираха случващото се на терена. Играчите запазваха притежанието на топката, най-вече разменяйки пасове с едно докосване, но така и не стигаха до опасност пред вратата на Челси.В 24-ата минута Садио Мане напредна и отправи мощен изстрел по земя на няколко метра от границата на пеналтерията. Куртоа обаче показа класата си и успя да избие топката в ъглов удар.В 30-ата минута отново мане си опита късмета, и то на два пъти само за няколко секунди. Сенегалецът шутира от далечно разстоятние, Куртоа изби и топката попадна в Джеймс Милнър. Той подаде на бързоногия нападател, който обаче отправи твърде слаб изстрел от трудна позиция и стражът на Челси улови.Само две минути по-късно домакините откриха резултата. Оливие Жиру направи това, което може най-добре, извисявайки се над всички при центриране отдясно на Виктор Мозес. Французинът засече топката с глава и я прати неспасяемо във вратата.Попадението повдигна насторението на "сините" от Лондон и те видимо започнаха да подобряват играта си. До края на първото полувреме обаче така и не се стигна до нови опасности пред двете врати.През втората част "сини" и "червени" продължиха да се надиграват, сменяйки много динамично присъствието в двете полета.В 54-ата минута Маркос Алонсо проби опасно отляво и прати добра топка в наказателното поле, но Върджил ван Дайк успя да я пресече и безпроблемно предотврати опасността.Три минути по-късно Антонио Рюдигер прати топката във вратата на Ливърпул. Голът му обаче бе отменен, тъй като футболистът бе в положение на засада.В 64-ата минута Мохамед Салах прати остро подаване към Садио Мане, който дебнеше на границата на засадата, но Гари Кейхил геройски пресече подаването и предотврати опасността.В следващите минути футболистите на мениджъра Антонио Конте се прибраха в своята половина и започнаха да отбиват опитите на мърсисайдци да изравнят резултата.В 80-ата минута бърза контраатака завърши с атрактивно и мощно воле на Маркос Алонсо. Топката обаче прелетя точно покрай дясната греда.В добавеното време на двубоя гостите бяха близо до гола. Прецизно центриране в пеналтерията намери Доминик Соланке, чийто удар с глава обаче прелетя малко встрани от лявата греда.