Черно море и Ботев не излъчиха победител

Много картони, съдийски грешки и две кръгли нули под пороя на "Тича"

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 двубоя си от 19 кръг на Първа лига, който се игра във Варна. Под проливния дъжд двата отбора не предложиха качествен футбол и логично срещата остана без победител.
За сметка на това имаше цели 11 жълти картона, а реферът Николай Йорданов направи грешка и не отсъди чиста дузпа за "моряците" през второто полувреме.
Ботев записа пети пореден равен мач в Първа лига. Черно море пък продължава лошата си домакинска серия и вече 8 мача няма победа у дома.
Първата част се запомни единствено с греда на Георги Илиев, който засече центриране на Стефан Станчев. Бризола пък не успя да реализира с хубав удар от границата на наказателното поле.
В 58-ата минута бе създадено най-чистото положение в срещата. Дуде Ндонгала центрира в наказателното поле на Черно море, а Виана от три метра не успя да преодолее Михайлов.
15 минути преди края дойде и най-спорната ситуация. Балтанов събори Хасани в наказателното поле на Ботев, но реферът не посочи бялата точка и си навлече гнева на домакините от Черно море.
Ботев заема петото място в класирането с 29 точки, колкото има и шестия Верея. старозагорци обаче са с мач по-малко. Черно море пък е  на седма позиция с 25 точки.