Черно море победи Ботев с 2:1

Варненци шокираха съперника за 13 минути, Ботев изпусна много

Черно море победи Ботев с 2:1 при гостуването си в Пловдив в двубой от шестия кръг на шампионата.
Варненци нанесоха своя удар за 13 минути между 22-ата и 35-ата минута с попадения на Кузма и Старокин, като преди това Ботев на три пъти можеше да открие резултата в рамките на шест минути.
Втората част започна с натиск на Ботев, а натистък на "канарчетата" даде резултат в 69-ата минута с попадение на Стивън Петков - първо за него с екипа на Ботев.
До края пловдиивчани имаха още няколко добри възможности, но не промениха крайния резултат.
Черно море остава на върха с 14 точки от 6 мача (4 победи и 2 равенства), докато Ботев е на 12-ата позиция с 4 точки.