Етър разби Дунав с 4:2

Феновете на домакините скандираха "Оставка, оставка!"

Етър спечели с 4:2 гостуването на Дунав от осмия кръг на Първа лига. За тима на Красимир Балъков това е трета победа в първенството този сезон. Етър е на осмото място във временното класиране с 10 точки. В същото време кризата в Дунав се задълбочи. Воденият от Малин Орачев отбор е на 12-ата позиция с едва 6 точки след 2 победи и 6 загуби до момента. В края на мача недоволните привърженици на русенци скандираха "Оставка, оставка!" по адрес на треньорския щаб.
Гостите от Велико Търново започнаха вихрено. Още до 20-ата минута "виолетовите" вкараха три гола. Даниел Младенов беше точен в 10-ата, Велко Батрович удвои в 14-ата, а шест след това и Румен Руменов отбеляза - 0:3.
В последните секунди на първата част Красимир Станоев намали от фаул - 1:3, а в 50-ата се стигна до 2:3, което върна надеждите на русенци. Георги Динков отбеляза, а след това гредата спаси "виолетовите", като за малко щеше да се стигне до 3:3.
В 72-ата минута опитният халф Георги Сърмов подпечата победата на Етър с точно изпълнена дузпа - 2:4.