Евертън победи Брайтън с 2:0

Хъдърсфийлд и Суонзи разделиха по точка

Евертън победи у дома Брайтън с 2:0 в мача им от 30-ия кръг на английската Висша лига. През първото полувреме нямаше попадения, а след почивката в 60-ата минута камерунецът Гаетан Бонг си вкара автогол. Ченк Тосун (76) пък удвои аванса на „карамелите” след пас на Лейтън Бейнс. „Чайките” така и не намериха сили да отговорят с попадение, а в 80-ата минута останаха и в намален състав след червения картон на Кнокаер. В 88-ата минута Уейн Рууни пропусна да направи победата класическа, след като не успя да се разпише от дузпа. След успеха си Евертън е девети с 37 точки. Брайтън заема 11-а позиция с 34 точки.
Замесените в битката за оцеляване Хъдърсфийлд и Суонзи завършиха 0:0 в друга среща от кръга. Още в 11-ата минута „лебедите” останаха в намален състав, но домакините не можаха да се възползват от числения си превес на терена. Така „териерите” са 15-и с 31 точки, колкото има и Суонзи на 14-а позиция.