Фиорентина и Интер завършиха наравно 1:1

„Нерадзурите” изтърваха успеха във Флоренция

Фиорентина и Интер завършиха 1:1 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Така "нерадзурите" продължиха негативната си серия и вече седем поредни срещи са без успех във всички турнири – 5 равенства и 2 загуби.
През първата част нито един от двата тима не съумя да реализира някое от положенията си. След почивката пък голмайсторът на „нерадзурите” Мауро Икарди (55) вкара победния гол за тях. „Виолетовите” се опитаха да натиснат до края на мача и в 80-ата минута влезлият като резерва Кума Бубакар можеше да изравни, но след красиво негово изпълнение на задна ножица топката прелетя на сантиметри над гредата.
В 86-ата минута Федерико Киеза падна в наказателното поле на гостите, но не получи исканата дузпа. Усилият ана домакините дадоха резултат в добавеното време, когато Джовани Симеоне (90+1) бе оставен непокрит и с удар от близка дистанция оформи крайния резултат.
След седмото си реми през настоящата кампания иФиорентина е на седмо място с 28 точки преди останалите срещи от кръга. Интер регистрира шесто равенство за сезона и е трети с 42 точки, изоставайки на 5 зад Ювентус и на 6 от лидера Наполи, които са с по мач по-малко.