Фиорентина и Торино  завършиха наравно 2:2

Белоти донесе точката на "биковете"

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Фиорентина и Торино завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове от 26-ия кръг на Серия "А".Домакините могат повече да съжаляват за пропуснатата победа, след като водеха с 2:0 до 65-ата минута с 2:0, но допуснаха изравняване.Те поведоха още в 8-ата минута. Борха Валеро излезе на стрелкова позиция и стреля силно към вратата, Джо Харт с мъка изби коварния изстрел на испанеца, но Сапунара довкара топката в мрежата за 1:0.Отново Борха беше замесен и във второто попадение за „виолетовите“. Той центрира отлично от корнер, Никола Калинич надскочи Барека в наказателното поле и простреля Харт за 2:0. Това беше гол №12 за хърватина в първенството от началото на сезона.В 62-ата минута „биковете“ пропуснаха големия си шанс. Карлос Салседо спъна противников нападател в наказателното поле и съдията посочи „бялата точка“. Андреа Балоти обаче пропусна дузпата. Той стреля силно, но уцели напречната греда. Само 3 минути по-късно топстрелецът на Торино се реваншира за пропуска си и намали резултата на 2:1 след пас на Емилиано Морети.80-ата минута се оказа фатална за домакините. След продължително меле в пеналта на Фиорентина Басели изсипа топката, а Белоти я засече отблизо в мрежата, за да оформи крайното 2:2.