ФРАНЦИЯ СЕ КЛАСИРА ЗА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ НА ЕВРО 2016

АНТОАН ГРИЗМАН ОБЪРНА РЕЗУЛТАТА ЗА ТРИ МИНУТИ, ПЕТЛИТЕ МОЖЕХА ДА РАЗГРОМЯТ СЪПЕРНИКА

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Франция се класира за четвъртфиналите на Евро 2016.В мач от осминафиналната фаза на турнира Франция победи Ирландия с 2:1 пред близо 60 000 зрители в Лил.Антоан Гризман вкара двата гола за Франция в рамките на три минути след почивката на мача за успеха на тима на домакините, които на почивката изоставаха с 0:1.От 67-ата минута тимът на Ирландия игра с десет души, след като Шейн Дъфи получи червен картон за нарушение срещу Гризман.Отборът на Ирландия поведе още във 2-ата минута на мача, след като Роби Брейди вкара дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение в наказателното поле на Франция на Пол Погба срещу Шейн Лонг.Ранният гол обърка играта на френския тим, като избраниците на селекционера Дидие Дешан така и не успяха да излязат от шока, в който изпаднаха до почивката на мача.Антоан Гризман в 12-ата минута стреля опасно, но Шейн Дъфи с глава изчисти топката.В 19-ата минута отново Гризман стигна до добра възможност, но стреля право в ръцете на вратаря на Ирландия.В 21-ата минута Шейн Лонг пропусна добра възможност за втори гол за Ирландия, като френският вратар Юго Лорис спаси.В 41-ата минута Шейн Дъфи с глава стреля опасно над вратата на Франция.В добавеното време на първата част последователно Димитри Пайе и Антоан Гризман пропуснаха добри положения за Франция.След почивката на терена за Франция се появи Кингсли Коман, с което селекционерът на тима Дидие Дешан успя да преобрази тима си.Френските футболисти заредиха опасни положения пред вратата на Ирландия, като в 51-ата минута Антоан Гризман пропусна.В 58-ата минута логичното се случи, като Гризман бе най-съобразителен в наказателното поле на Ирландия и изравни резултата.Две минути по-късно французите поведоха, след кот Гризман завърши с гол бърза контраатака на тима си, преминала през Оливие Жиру.В 67-ата минута ситуацията за Ирландия стана още по-тежка, след като Шейн Дъфи получи червен картон за нарушение срещу Гризман пред наказателното поле на Ирландия.В 77-ата минута Андре-Пиер Жиняк пропусна отличен шанс да вкара трети гол за Франция. В 87-ата минута отново той пропусна нова добра възможност за гол за Франция.На четвъртфиналите Франция очаква победителя от осминафинала между Англия и Исландия.