Интер победи Киево с 2:1

С този успех Интер съра актив от 66 точки и продължава битката за място в Зона Шампионската лига

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Мауро Икарди вкара един гол за Интер при победата с 2:1 над Киево като гост в мач от 34 кръг на Серия „А“. Така аржентинецът изравни клубен рекорд на „нерадзурите“, тъй като стана първият играч на клуба от 59 години, който вкарва 26 гола в рамките на един сезон. За последно с екипа на „черно-сините“ това се отдава на Антонио Анджелито през сезон 1958/59.
Икарди откри резултата в 52-ата минута, а девет минути по-късно Иван Перишич удвои с удар от границата на вратарското поле и асистенция на Рафиня. Мариус Степински върна едно попадение за домакините в последната минута.
С този успех Интер съра актив от 66 точки и продължава битката за място в Зона Шампионската лига, като изостава на една точка зад четвъртия Лацио. Киево е 16-и с 31 пункта, на два над зоната на изпадащите.