Ювентус победи Сасуоло с 2:0

"Бианконерите" спечелиха на "Мапей Стейдиъм" с 2:0

Ювентус въври уверено към историческа шеста поредна титла, след като в мач от 22-ия кръг на Серия "А" победи с 2:0 като гост Сасуоло.През първото полувреме торинци имаха тотално надмощие, а над всички беше 90-милионната покупка Гонсало Игуаин, който не спира да бележи в първенството. Той откри резултата още в 9-ата минута след чудесен пробив на Алекс Сандро отляво, а в 25-ата изработи втори гол за Юве, дело на Сами Кедира. Домакините пък имаха само едно опасно положение, което Алесандро Матри пропиля с лека ръка.След почивката отборите значително вдигнаха темпото на игра и Пауло Дибала пропусна да се разпише след фамозен удар. После Джанлуиджи Буфон за пореден път демонстрира извънземната си класа. Той спаси последователни изстрели на Лоренцо Пелегрини и Матри и попречи на Сасуоло да си върне надеждите за нещо повече.С успеха Юве събра 51 точки и има с 4 с повече от преследвача си Рома, който е и с мач повече. Сасуоло пък се смъкна на 15-то място с 24 т., но е далеч от зоната на изпадащите.