Ювентус разби Сасуоло с 7:0

Юве постигна най-изразителната си победа през сезона, Игуаин избухна с хеттрик

Ювентус се наложи над гостуващия Сасуоло с категоричното 7:0 в среща от 23-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" и за миг не оставиха под съмнение класата си над съперника. Логичното се случи в 9-ата минута, когато Алекс Сандро се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с хубав удар матира Консили за начало на головия спектакъл.В 24-ата минута Сами Кедира удвои аванса на своя тим, след като засече центриране от корнер. Четири минути по-късно отново германският национал отново се разписа, след като излезе очи в очи със стража на гостите и с техничен удар го преодоля, правейки резултата класически.Миралем Пянич побърза също да се разпише преди почивката. Той бе точен в 38-ата минута с много силен шут, който не остави никакъв шанс на Андреа Консили. След почивката наказателната акация продължи. Единствената неприятна новина за Юве бе в средата на първата част, когато Блес Матюиди напусна принудително, като тепърва ще става ясно колко сериозна е неговата травма.След малко повече от час игра Гонсало Игуаин също записа името си сред голмайсторите. Звездата на "черно-белите" получи пас от Бернардески, завъртя се и с хубав удар прати топката във вратата. В 75-ата минута резултатът стана 6:0. Игуаин получи пас от Клаудио Маркизио и отново се разписа. В 83-ата минута Игуаин оформи своя хеттрик, фиксирайки крайния резултат.