Жирона  и Атлетико Мадрид завършиха наравно 2:2

Десет от Атлетико измъкнаха точка срещу новак

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) стартира по неочаквано неприятен за феновете си начин своето участие в новия сезон на Ла Лига.
Столичани съумяха да измъкнат точката при гостуването си в Каталуния на новака в елита Жирона, стигайки до драматично 2:2.
Още след края на първото полувреме "дюшекчиите" вече губеха с 0:2, а малко след час игра голмайсторът и звезда на тима Антоан Гризман получи червен картон и бе принуден да напусне терена, оставяйки състава си в безкрайно негативна ситуация.
Двата гола на Стуани обаче, реализирани от футболиста на домакините през първата част само в рамките на две минути и половина, бяха наваксани от попадения на Хименес и Кореа, връчили ценната точка на състава, в оказалия се изключително неприятен във всяко отношение мач за Атлетико.