Лацио изпусна Интер

Битката в Милано завърши без победител

Лацио пропусна да победи Интер като гост в дербито на кръга в Италия. Срещата в Милано завърши при резултат 0:0. Римските "орли" бяха по-активни и дейни в двубоя, но пропиляха редица положения. "Нерадзурите" пък вече четвърти пореден мач не успяват да достигнат до успех в първенството.През първото полувреме Милинко-Савич и Бастош пропиляха отлични възможности, а удар на Луис Алберто срещна напречната греда. Интер отвърна само с един удар на Иван Перишич.
В началото на второто полувреме Борха Валеро посрещна превъзходно топката от въздуха, а ударът му бе избит с мъка от Стракоша. С това обаче се изчерпаха ситуациите пред вратата на Лацио.
От своя страна гостите имаха много добри възможности чрез Фелипе Андерсон и Марко Пароло, но топката така и не влезе във вратата.Лацио пропусна възможността да настигне в класирането градския съперник Рома, който по-рано днес се издъни срещу Сасуоло. Интер заема третото място с 41 точки, но се отдалечава от лидерите Ювентус и Наполи, докато римляните са на петата позиция с 37 точки.