Лацио разби Стяуа с 5:1

"Орлите" триумфираха с 5:1 в Рим

Лацио постигна категорична победа над Стяуа с 5:1 като домакин в мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:2 продължава в следващата фаза. С хеттрик за домакините се отчете Чиро Имобиле.Двубоят в Рим започна по прекрасен начин за домакините, които откриха резултата след само 7 минути игра. Чиро Имобиле успя да засече центриране в наказателното поле на Стяуа и отбеляза.
В 19-ата минута отново Чиро Имобиле бе близо до гола, но негов удар се отби в напречната греда.
В 35-ата минута на срещата Бастош направи резултата 2:0, след като успя да вкара в глава след изпълнение на ъглов удар.
Имобиле направи резултата класически малко преди края на първото полувреме, след като се възползва от хубаво подаване на Фелипе Андерсон.
Второто полувреме започна, точно както и първото - с гол на Лацио. Андерсон се измъкна зад защитата на гостите и заби топката в долния ляв ъгъл на Влад, за да направи резултата 4:0.В 71-ата минута Чиро Имобиле успя да реализира своя хеттрик след подаване на Фелипе Андерсон - 5:0.
Все пак в 82-ата минута на срещатата Харлем Гнохере вкара почетно попадение за Стяуа, като оформи крайното 5:1. На повторенията се видя, че нападателят е играл с ръка при поемането на топката.
След тази победа Лацио продължава на 1/8-финалите в Лига Европа.