Локомотив (Пловдив) изпусна Етър

Нулево равенство на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) и Етър завършиха 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Смърфовете" повече могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, след като създадоха по-чистите голови положения.
Още в началото избраниците на Бруно Акрапович упражниха контрол. Първата интересна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Анте Аралица излезе очи в очи с вратаря на гостите Христо Иванов, но страничният съдия отсъди засада. Три минути по-късно хърватинът стреля от дистанция, стражът на гостите се намеси успешно.
Малко преди почивката Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Етър, където най-съобразителeн се оказа Стивън Езе, който засече топката, но право в напречната греда, която в ситуацията се яви верен помощник на Христо Иванов.
И през второто полувреме играчите на Локомотив доминираха, но гол така и не падна. Най-изгодните ситуации пропиля Анте Аралица, който веднъж изрази и претенции за дузпа, но съдията Волен Чинков не уважи искането му за фаул на Димо Атанасов.
След нулевото равенство Локомотив е пети със 17 точки, колкото има и Берое, заемащ четвъртото място. Етър е десети с 12 точки.