Локомотив (Пловдив) надви Септември с 1:0

Веселин Марчев донесе трите точки срещу Септември

Локомотив (Пловдив) успя да сложи край на лошата си серия и след три поредни загуби в първенството стигна до победата - 1:0 над Септември в домакинството от 11-ия кръг на Първа лига. В герой за "смърфовете" се превърна Веселин Марчев, който отбеляза единственото попадение в 56-ата минута.
Мачът се игра пред полупразните трибуни на "Лаута", като играчите на домакините трябваше да преглътнат обидите към тях. Негодуващите фенове на Локомотив бяха разпънали транспаранти, насочени към ръководството на клуба, треньорите и футболистите. Един от надписите гласеше: "В клуба змии, на терена мишки!".
Избраниците на Воин Войнов бяха доста затруднени срещу формацията на Николай Митов. Вратарят Янко Георгиев спаси редица положения, но в 56-ата минута не успя да боксира центрираната топка по най-добрия начин и Марчев я засече с глава пред голлинията, въпреки опита на Крис Гади да му попречи. Това се оказа достатъчно на "черно-белите" да стигнат до трите точки.
Септември завърши мача с човек по-малко заради червен картон на защитника Васил Добрев в 81-ата минута.
Сред титулярите на Локомотив беше Дани Кики, който преди близо 20 дни беше отстранен от клуба (след загубата с 0:5 от Пирин) по нареждане на собственика Христо Крушарски. Войнов отново може да разчита на нападателя, който днес игра до 58-ата минута, когато бе заменен от Симеон Райков. Кики пропусна да отбележи през първото полувреме, като интересното бе, че не той носеше капитанската лента, а Пламен Крумов.   След измъчения успех Локомотив събра 14 точки и заема седмото място, докато Септември е със 7 в актива и е на предпоследната 13-та позиция.