Лудо първо полувреме и разочароващо второ на Саутхямптън - Манчестър Юнайтед

"Светците" поведоха с 2 гола, за да бъдат изравнени до 2:2

Саутхямптън и Манчестър Юнайтед направиха лудо първо полувреме и разочароващо второ такова в срещата им от 14-ия кръг на Висшата лига. "Светците" дръпнаха с 2 гола до 20-ата минута, само за да бъдат изравнени до крайното 2:2. За Сотън головете бяха дело на Стюарт Армстронг (13) и Седрик Соареш (20), докато за "червените дяволи" точни бяха Лукаку (33) и Андер Ерера (39).
Началото бе вълнуващо и положения пред двете врати не липсваха. Още в 3-ата минута Ромелу Лукаку се озова на страхотна позиция след грешка в отбраната на Саутхямптън, но белгиецът се забави и шутът му бе блокиран.
В 13-ата минута "светците" взеха преднина в срещата, като Майкъл Обафеми намери по страхотен начин Армстронг, който отбеляза за 1:0.
Само 7 минути по-късно шокът за Юнайтед бе пълен, като от пряк свободен удар Седрик реализира страхотно попадение - 2:0.
"Червените дяволи" обаче бързо успяха да се отърсят от шока, който се намираха, и в 33-ата минута Рашфорд направи страхотен пробив, след който центрира към Лукаку, а белгиецът бе безгрешен - 2:1.
Само 6 минути по-късно Ман Юнайтед стигна и до изравняването на резултата, като точен този път бе Андер Ерера с пета. Испанецът получи страхотен пас отново от Рашфорд.
Втората част започна на доста по-ниско темпо, което бе противно на очакванията от първото.
В 52-ата минута Фелайни успя да се освободи от опеката на съперник и стреля с глава, но неточно.
Чак в 80-ата минута имаше малко по-сериозна ситуация през втората част и тя бе пред наказателното поле на Юнайтед. Редмънд получи страхотен пас и стреля, но Де Хеа внимаваше и изби в корнер, от който не последва нищо по-интересно.
До края на срещата нови чисти ситуации нямаше и логично двата отбора завършиха при 2:2.Това бе трета поредна среща за Манчестър Юнайтед, в която "червените дяволи" не успяват да грабнат трите точки (равенство 0:0 с Кристъл Палас и загуба от Манчестър Сити с 1:3). Все пак "червените" си връщат незавидното седмо място, като събират 22 точки и са на 1 пред Лестър, който по-рано ги изпревари. Саутхямптън от своя страна остава в зоната на изпадащите с едва 9 пункта след първите 14 кръга.