Лудогорец разби Етър с 6:0

6:0 над Етър и 66 точки за "орлите"

Лудогорец прегази с 6:0 Етър при гостуването си на стадион "Ивайло" в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Това е най-изразителната победа на "орлите" този сезон. Припомняме, че в шестия кръг Лудогорец отвя с 5:0 Дунав в Русе. Иначе предишният случай, в който шампионите вкараха повече от 6 гола беше в срещата с Миньор (Перник) на 18 април 2012 година - 7:0.
С успеха на стадион "Ивайло" избраниците на Димитър Димитров - Херо записаха осма поредна победа. След нея Лудогорец отново дръпна с три точки пред ЦСКА, който по-рано днес надви Левски с 1:0. Шампионите събраха 66 точки и са едноличен лидер, "армейците" са втори с 63, третият Левски има 50 точки. Eтър е чак на 13-ото място с 21 точки.
"Орлите" нямаха никакви проблеми срещу селекцията на Красимир Балъков. Класата на гостите пролича, като още до 23-ата минута Лудогорец взе комфортна преднина. В 5-ата минута Клаудиу Кешерю откри, след което и Върджил Мисиджан бе точен - 0:2. В 39-ата минута отново холандецът отбеляза - 0:3. След почивката точни бяха още Абел Анисе в 58-ата минута, Кешерю с второ попадение в 74-ата и резервата Якуб Швиерчок. Полският нападател вкара за 0:6 в 88-ата и откри головата си сметка в българския елит.