Манчестър Сити и Монако спретнаха голям мач в Шампионска Лига

8 голов трилър на "Етихад"

Миналогодишният полуфиналист в Шампионската лига Манчестър Сити и лидера във Франция Монако изиграха мач-спектакъл на "Етихад". Срещата премина през много обрати, но в крайна сметка считаният за фаворит преди двубоя тим на домакините постигна успех с 5:3.

Рахим Стърлинг даде ранен аванс на Сити, но Монако обърна развоя още до почивката след попадения на Радамел Фалкао и голобрадия Килиан Мбапе. След почивката Фалкао изпусна дузпа, а Серхио Агуеро изравни. Фалкао се реваншира с феноменален гол за 3:2 в 61-та минута, но до края домакините нанизаха три поредни гола - на Агуеро, Джон Стоунс и Лерой Сане.

Лошата новина за треньорите на двата отбора е, че за реванша няма да могат да разчитат на Камил Глик и Рахим Стърлинг, които получиха жълти картони и ще бъдат наказани.