Манчестър Сити победи Саутхямптън с 3:0

Сити разсипа "светците" и измести Ливърпул от топ 3

Манчестър Сити постигна изключително важна победа с 3:0 при гостуването на Саутхямптън насред "Сейнт Мери" в среща от 32-ия кръг на Висшата лига.По този начин "гражданите" вече са 3-и в класирането с актив от 64 точки и тимът е на точка пред четвъртия Ливърпул, който има мач по-малко и на цели 7 пред Манчестър Юнайтед, който също има мач по-малко и е 5-и.Авторът на първия гол в днешната среща бе доста неочакван. Това бе Венсан Компани, който от години насам е измъчван от травми и поради тази причина играе много рядко.Той вкара първото попадение за тима си в 55-ата минута. В 77-ата и Сане се разписа, а Агуеро оформи крайния резултат в 80-ата минута.Доста интересно е да се отбележи, че Клод Пюел взе много странно решение, след като при класически резултат смени Лонг в 81-ата минута, след като преди това го пусна в игра 20 минути по-рано.