Манчестър Сити разби Базел  4:0

Илкай Гюндоган блесна с два гола за "гражданите" на "Санкт Якоб Парк"

Базел загуби катастрофално у дома от лидера в английската Висша лига Манчестър Сити с 0:4 в първия им мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така „гражданите” на практика обезсмислиха реванша и вече спокойно гледат към 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.
Играчите на Хосеп Гуардиола очаквано за повечето специалисти и фенове доминираха и си решиха нещата още до 18-ата минута. Илкай Гюндоган (14) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Кевин де Бройне, а след това Бернардо Силва удвои аванса на английския гранд. Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро (23) пък направи резултата класически след подаване на бразилеца Фернандиньо.
Малко след почивката Илкай Гюндоган (53) вкара втория си гол в мача след пас на Кун Агуеро.