Манчестър Сити разби Стоук Сити с 7:2

"Гражданите" разбиха "грънчарите" със 7:2

Манчестър Сити се възползва по перфектен начин от грешката на своите комшии от Юнайтед и разби Стоук Сити на своя "Етихад Стейдиъм" с категоричното 7:2 и по този начин окупира еднолично върха в класирането.Двата тима се срещнаха в мач от 8-ия кръг на английския елит, а домакините постигнаха своята девета поредна победа във всички турнири и така затвърдиха впечатленията, че се намират във феноменална форма. Жесус, Стърлинг и Силва вкараха през първото полувреме съответно в 17-ата, 19-ата и 27-ата минути, но изненадващо гостите се окопитиха и върнаха два гола.Диуф намали в 44-ата минута, а Уолкър си вкара автогол в 47-ата и така донякъде интригата в мача бе върната, но домакините бързо коригираха това с попадения на Жесус, Фернандиньо и Сане в 55-ата, 60-ата и 62-ата минути. Бернардо оформи крайния резултат в 79-ата минута.Кун Агуеро, който наскоро катастрофира, бе в групата за днешния мач, но не влезе в игра.