Монпелие и Лион  завършиха наравно  1:1

"Хлапетата" спечелиха само точка и останаха на 4 зад Марсилия

Монпелие завърши 1:1 у дома с Олимпик (Лион) в среша от 28-ия кръг на Лига 1 и го препъна в битката му за третата позиция, заемана в момента от Олимпик (Марсилия).
Белгийският нападател Исаак Мпенза (7) изведе домакините напред в резултата след пас на Агилар. След почивката Мариано Диас (58) изравни след асистенция на Аоуар, но „хлапетата” не успяха да стигнат до пълен обрат.
След равенството Лион остава четвърти с 51 точки и на 4 от третия Марсилия, а Монпелие е шести с 40 точки и на една от петия Рен.