Ница разби Монако с 4:0

Марио Балотели с два гола за успеха на "орлетата" с 4:0

Ница разби гостуващия шампион на Франция Монако с 4:0 в среща от петия кръг на френската Лига 1.
„Орлетата” поведоха с 2:0 още до 18-ата минута с голове на Марио Балотели (6-дузпа), след той бе спънат от Джибрил Сидибе в наказателното поле, и Аласан Плеа (18) след пас на Сент-Максим.
В средата на втората част Арно Соке центрира отлично към Марио Балотели (60), който засече топката във вратата за 3:0. В самия край на мача пък Пиер Лес-Мелу изведе Игнасио Ганаго (85) сам срещу вратаря и младокът оформи крайния резултат.
Така Монако записа първо поражение за сезона след четирите поредни победи на старта. Играчите на Леонардо Жардим изостават вече на 3 точки от лидера ПСЖ. Ница вече е на осмо място с 6 точки.