ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН НАДВИ ЛИОН С 2:1

СЪПЕРНИКЪТ НА ЛУДОГОРЕЦ С ДЕСЕТА ПОБЕДА В ЛИГА 1

Пари Сен Жермeн спечели голямото дерби на 14-ия кръг в Лига 1 срещу Лион с 2:1 като гост. Както е известно, френският тим е съперник на Лудогорец в последния двубой от група „А“ на Шампионската лига на 6 декември. В герой на мача се превърна Единсон Кавани. Ел Матадор вкара и двата гола за столичани и им донесе сладкия успех.
ПСЖ поведе след половин час игра. Лукас Моура опита атрактивно да засече центриране в наказателното поле на Лион, преди Тиаго Мота да бъде повален от защитника Максим Гоналон. Реферът побърза да посочи „бялата точка“. Кавани изпълни хладнокръвно дузпата и даде аванс на гостите – 0:1. „Хлапетата“ обаче не се предадоха и обсадиха вратата на шампионите. В 48-ата минута Рафаел проби отдясно, финтира Максуел и стреля технично в гредата. Отбитата топка попадна у Валбуена, който с топовен шут я прати под гредата за 1:1.
82-ата минута обаче се оказа фанална за домакините. Бърза контраатака свари неподготвена тяхната защита. Томас Мюние центрира отлично и находчивият Кавани засече с глава топката в опразнената врата – 1:2!
Парижани нанесоха първо поражение на съперника след 5 поредни победи и едно реми в 6 мача. За шампионите това е четвърти пореден успех в Лига 1.
Те вече са втори във временното класиране с 32 точки, колкото има и третият Монако. Лидерът Ница е с 33 т.