Пари Сен Жермен надви  Сент Етиен с 1:0

Сент Етиен пък остава на 5-ата позиция с 40 спечелени точки до момента

Пари Сен Жермен победи с минималното 1:0 Сент Етиен в гостуването си от 23-ия кръг на Лига 1. Парижани не впечатлиха особено с представянето си, но въпреки това успяха да си тръгнат с трите точки. Героят за гостите отново бе вездесъщият Килиан Мбапе, който реализира единственото попадение в срещата в 73-ата минута на двубоя.Домакините имаха първата голова възможност в мача в 12-ата минута, когато Кевин Моне-Паке напредна и стреля силно по земя, но Алфонс Ареола с блестящо спасяване опази вратата си.ПСЖ пък отговори с шанс пред Килиан Мбапе в 22-ата минута, който шутира отблизо и Стефан Руфие също се отличи с добра намеса.Второто полувреме донесе повече вълнение. В 55-ата минута Юлиан Дракслер изскочи сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 67-ата минута пък Анхел ди Мария направи хубав пробив, завършил с опасен изстрел, но покрай вратата.В 73-ата минута обаче гостите стигнаха до попадение. Даниел Алвеш с прехвърлящ пас изведе Мбапе зад защитата, а той от воле насочи топката неспасяемо във вратата за 0:1.До края на мача домакините опитаха нещо като натиск, но атаките им завършваха с далечни и неточни удари на Моне-Паке и Уахиб Хазри.Така Пари Сен Жермен прибави нови три точки в актива си и с актив от 62 продължава да води убедително в класирането. Сент Етиен пък остава на 5-ата позиция с 40 спечелени точки до момента.