Пирин победи Витоша (Бистрица) с 3:1

Орлетата спечелиха срещата с 3:1

Пирин осъществи пълен обрат като гост над Витоша (Бистрица) с 3:1. С две попадения за успеха се отчете Флорент Боджадж.
Срещата започна по-добре за гостите, които можеха да поведат в резултата, но с пропуск се отчете Радослав Кирилов в 7-ата минута, а гол на Преслав Йорданов бе отменен правилно заради засада.
Витоша поведе с първата си ситуация в срещата, която бе в 26-ата минута, когато се разписа Стефан Христов след хубава асистенция на Григор Долапчиев - 1:0.
Пирин натисна своя съперник след инкасираното попадение, като това си каза думата в добавеното време на първата част, когато се разписа Флорент Боджадж след изпълнение на корнер - 1:1.
Второто полувреме започна вихрено за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа в 58-ата минута, но с пропуск от бялата точка се отчете Григор Долапчиев.
В 70-ата минута Пирин направи пълния обрат след ново попадение на Флорент Боджадж, който се възползва от хубаво центриране на Преслав Йорданов - 1:2.
В 83-ата минута Анти Рениа сложи край на спора, след като направи добавка при разбъркване в наказателното поле на "бистришките тигри", за да оформи крайното 3:1.
След този успех Пирин е трети с 29 точки в група "А" на втората осмица в Първа лига, докато Витоша е на дъното на същата с едва 9 пункта, като продължава да няма победа в елита.