ПСЖ надви Троа  с 2:0

Парижани спечелиха с 2:0 в Троа и отново има 14 точки аванс на върха във Франция

ПСЖ спечели с 2:0 при визитата си на Троа в среща от 28-ия кръг на френската Лига 1. Така френският гранд повиши самочувствието си преди реванша с Реал (Мадрид) от 1/8-финалите в Шампионската лига идния вторник от 21:45 часа българско време на "Парк де Пренс". ПСЖ загуби с 1:3 в първия мач.
Парижани бяха без голямата си звезда Неймар, който претърпя успешна операция на ходилото на десния крак в Бело Оризонте. В групата на ПСЖ не попаднаха и други звезди като Единсон Кавани, Килиан Мбапе, Хавиер Пасторе и Маркиньос, получили почивка преди важния мач с Реал.
През първата част нямаше попадения, а след почивката гостите материализираха превъзходството си с голове на Анхел ди Мария (47) след пас на Юлиан Дракслер и Кристфер Нкунку (77) след асистенция на Дани Алвеш.
След успеха си ПСЖ остава убедително на върха със 74 точки и 14 аванс пред шампиона от миналия сезон Монако. Троа е на 18-а позиция с 28 точки.