ПСЖ се движи по разписание към титлата

Единсон Кававни откри с дежурния си гол, а рожденикът Килиан Мбапе и Юри Берчиче добавиха по едно попадение за успеха

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен направи поредна уверена крачка към титлата на Франция. Играчите на Унай Емери не срещнаха особени проблеми при домакинството си на Каен в мач от 19-ия кръг на Лига 1 и спечелиха с 3:1. Единсон Кававни откри с дежурния си гол, а рожденикът Килиан Мбапе и Юри Берчиче добавиха по едно попадение за успеха. В края на мача пък Иван Сантини намали за нормандците от дузпа.Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута. Тогава Мбапе направи рейд по дясното крило и намери Кавани в наказателното поле, който технично с пета прониза Реми Веркутр. В средата на втората част резултатът бе удвоен. Джовани Ло Селсо успя да намери Мбапе на чиста позиция в средата на наказателното поле и вече 19-годишният талант направи 2:0. ПСЖ продължи да контролира ситуацията на терена и десетина минути по-късно Берчиче вкара и трети гол, след като реализира с диагонален удар. В самия край на мача гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Сантини не сбърка и направи загубата на тима си почетна.