Реал (Мадрид) надви Хетафе с 3:1

„Кралският” клуб срази у дома Хетафе с 3:1

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) победи гостуващия Хетафе с 3:1 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на третата позиция във временното класиране.
Получилият почивка през седмицата при загубата от Еспаньол (0:1) в Барселона Кристиано Роналдо се завърна повече от впечатляващо с две попадения.
Гарет Бейл (24) вкара първия гол в мача след асистенция на Иско, а Роналдо (45+1) удвои аванса на „белия балет” след подаване на Карим Бензема.
След почивката в 47-ата минута Лоик Реми от гостите бе изгонен след втори жълт картон. Въпреки това Портийо (65-дузпа) намали преднината на „кралете”, но с второто си попадение в срещата Роналдо (78) сложи точка на спора. В този случай португалецът се възползва от подаване на Марсело.
С този успех Реал събра 54 точки и си запазва третата позиция, имайки аванс от четири точки пред четвъртия Валенсия, който е с мач по-малко. Хетафе е десети с 35 точки.