Реал (Мадрид) победи Малага с 2:0

„Кралете” спечелиха с 2:0 при визитата си на Малага

Реал (Мадрид) победи с 2:0 при гостуването си на последния Малага в среща от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион и измести Валенсия от третата позиция.
Треньорът на гостите Зинедин Зидан даде почивка на звездата Кристиано Роналдо и заложи на голяма част от резервите. „Кралският” клуб контролираше напълно нещата на терена и след пропуски на Матео Ковачич, Карим Бензема и Лукас Васкес успя да поведе в 29-ата минута, когато Иско се разписа от пряк свободен удар. След това Иско и Каземиро изтърваха изгодни положения, а в последната минута на първата част Мануел Итура излезе сам срещу вратаря и пропусна да изравни.
След почивката в 49-ата минута Марко Асенсио падна в наказателното поле на домакините, но не последва дузпа, а минута по-късно Бензема отправи удар с глава и прати топката над вратата. В 63-ата минута Иско нахлу в наказателното поле и подари топката на Каземиро, който вкара на празна врата за 0:2.
Домакините все пак стигнаха до попадение чрез Ролан (90+2) в добавеното време на срещата.
С този успех Реал събра 67 точки изпревари Валенсия на третата позиция, имайки аванс от две точки пред „прилепите”. Малага твърдо е на последно място със 17 точки.