Рома победи Лацио с 3:1

"Вълците" пречупиха съперника след изравняването на резултата

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Рома победи Лацио с 3:1 в градското дерби от седмия кръг на италианската Серия "А".
Двубоят започна с пропуск за символичните гости от Лацио след шут на Адам Марушич, на което Рома отвърна с хубави удари на Джеко и Пасторе. Чиро Имобиле за Лацио и Де Роси за Рома също се отчетоха с неуспешни опити да вкарат първия гол в срещата преди това да стори Лоренцо Пелегрини в 45-ата минута.
Втората част не предложи толкова много голови възможности, но феновете на "Олимпико" видяха два гола в рамките на четири минути. Имобиле се възползва от грешка на отбраната на "вълците" за 1:1, а малко след това Коларов използва запазената си марка - силен удар от пряк свободен удар за 2:1. Отново Коларов пропусна да направи 3:1 в 84-ата минута, но това стори Федерико Фасио след пас на автора нa първото попадение за Рома Пелегрини.
Победата доближи Рома на точка зад Лацио в класирането, като "орлите" са четвърти с 12 точки, а "вълците" - пети с 11.