РОМА РАЗБИ АСТРА С 4:0

ПРИНЦА НА РИМ С ДВЕ АСИСТЕНЦИИ ЗА ПОБЕДАТА С 4:0 НАД РУМЪНСКИЯ ШАМПИОН АСТРА

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Рома разби Астра с 4:0 в мач от група "Е" на Лига Европа. Римските вълци не оставиха никакъв шанс на комшиите от Гюргево и с по два гола през двете полувремена стигнаха до категоричната победа.С две асистенции се отчете живата легенда на отбора Франческо Тоти, който преди дни навърши 40 години. Така Рома събра четири точки след равенството с Виктория (Пилзен) в първия си мач и дели първото място с Аустрия (Виена).Тимът на Лучано Спалети не остави съмнения в превъзходството си и откри резултата още в 15-ата минута. След центриране на Тоти от фаул румънската защита увисна лоши и Кевин Щроотман от няколко метра заби топката мрежата.В края на полувремето Рома отново ликуваше след статично положение. Лунг изби мощна тупалка от пряк свободен удар на Тоти, но Фацио пред голлинията добута топката във вратата за 2:0.Доминацията на италианците продължи и след почивката, като само десет минути римляните убиха всякаква интрига в двубоя. В 47-ата минута Пероти проби отляво и центрира остро, а Фабрицио неволно прати топката в собствената си врата.В 55-ата минута Тоти избухна с невероятен пас зад румънската защита за Мохамед Салах, който с хладнокръвно преодоля Лунг и направи 4:0.До края на мача Рома свали темпото и не си даваше много зор, а рухналите румънци така и не намериха сили поне за почетен гол в мача.