Рома разби Киево с 4:1

"Вълците" категорични срещу Киево

Рома загря  за решителния сблъсък с Ливърпул в Шампионската лига. В генерална репетиция преди реванша срещу „червените“, „римските вълци“ разбиха с 4:1 тима на Киево. През първото полувреме на „Олимпико“ домакините показаха отлична игра, а резултатът на почивката бе 2:0 след попадения на Патрик Шик и Един Джеко. Попадение на  Ел Шараауи бе отменено заради засада. В началото на второто полувреме Рома остана с човек по-малко на терена. Хуан Жезус извърши нарушение в наказателното поле и видя директния червен картон. Дузпата обаче бе пропиляна от Роберто Инглезе.
Стефан Ел Шараауи все пак успя да ознаменува добрата си игра с гол в 65-ата минута, а само 2 минути по-късно Един Джеко реши всичко в мача.88-ата минута Инглезе все пак се разписа, за да направи загубата по-почетна. Тимът от Рим остава на трета позиция във временното класиране, докато ситуацията за Киево става все по-трудна. Тимът от Верона може да се окаже в зоната на изпадащите още утре, ако СПАЛ победи предпоследния в класирането Верона.