Севиля е първият финалист за Купата на Краля

Андалусци отстраниха Леганес след победа в реванша

Севиля победи гостуващия Леганес с 2:0 и с общ резултат 3:1 се класира за финала на турнира за Купата на Краля. Първата полуфинална среща помежду им преди седмица бе завършила при резултат 1:1.
Андалусци започнаха по-активно на своя „Рамон Санчес Писхуан” и успяха да поведат в 15-ата минута, когато колумбийският нападател Луис Муриел намери аржентинския халф Карлос Кореа и последният се разписа за 1:0. След гола домакините продължиха да доминират, но заиграха по-предпазливо. Гостите пък не отправиха кои знае колко опасни удари към вратата на Серхио Рико и не показаха достатъчно аргументи за изравнителен гол. Вместо това те инкасираха второ попадение в последната 90-а минута, когато Франко Васкес вкара след асистенция на Сандро Рамирес.
В крайна сметка футболистите на Винченцо Монтела ликуваха и очакват своя съперник за финала измежду Валенсия и Барселона. Каталунците спечелиха минимално с 1:0 в първата среща и ще гостуват на „Местая” в реванша.