Славия победи Пирин с 2:1

"Белите" дадоха свидна жертва при успех над Пирин с 2:1

Славия победи с 2:1 Пирин на стадион "Васил Левски" в последен мач от група "А" на втората осмица. Точни за тима на Златомир Загорчич бяха Милчо Ангелов и младокът Тони Иванов, за когото това бе първи гол за мъжкия тим. бе точен за "орлетата".
Славия изпусна много положения през първата част, а на почивката резултатът бе 0:0. Веднага след подновяването на играта "белите" продължиха с натиска и откриха резултата. Георги Йомов центрира добра, а Милчо Ангелов бе точен за 1:0.
До последните минути на срещатра изглеждаше, че нов гол няма да падне. В 87-ата минута обаче Тони Иванов вкара своя първи гол за представителния тим на Славия. Младокът засече отлично подаване на Момчил Цветанов и удвои. В добавеното време Пирин върна един гол чрез Флоран Боджадж, който надскочи всички при центриране от корнер и с глава прониза вратаря на Славия.
"Белите", които се изправят на 9 май срещу Левски във финал за Купата на България, обаче дадоха свидна жертва. Капитанът Емил Мартинов получи контузия и бе заменен принудително още преди почивката. Футболистът на Славия напусна терена със сълзи на очи.
"Белите" спечелиха първото място в група "А" на втората осмица, след като събраха 43 точки. Пирин пък завършва трети с 30. Славия ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив), който е на втора позиция в другата дивизия, в първата елиминационна битка по пътя към Европа. Пирин среща Етър в първа битка за оцеляване.