СПАРТА ПРАГА НАДИГРА ИНТЕР С 3:1

ЧЕХИТЕ НАДВИХА МИЛАНСКИЯ ТИМ С 3:1

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Спарта Прага поднесе една от големите сензации във втория кръг от груповата фаза на Лига Европа, след като надви италианския Интер с 3:1 на стадион "Дженерали Арена" в чешката столица.Мачът бе от Група "К" на втория по сила евротурнир, а домакините надиграха противника си в доста моменти от срещата и напълно заслужено се добраха до победата и трите точки.След този мач пражани събраха 3 пункта в своята група, докато интеристите още нямат спечелена точка, след като в първия си мач от групата загубиха шокиращо от Апоел Беер-Шева.Интересно е обаче да се отбележи, че Франк де Бур бе оставил на пейката играчи като Икарди и Перишич.Вацлав Кадлец вкара два гола за домакините в 7-ата и 25-ата минути, но Паласио намали в 71-ата.Четири минути след това Ранокия получи втори жълт и червен картон и така интеристите останаха с човек по-малко на терена, а в 76-ата минута Холек сложи край на интригата.