СПАРТАК (МОСКВА)   ПОБЕДИ АМКАР (ПЕРМ)

СЛЕД УСПЕХА СИ СПАРТАК ИЗЛЕЗЕ НА ВТОРО МЯСТО ВЪВ ВРЕМЕННОТА КЛАСИРАНЕ С 13 ТОЧКИ

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Руският гранд Спартак (Москва) с Ивелин Попов в своя състав надви 3:1 като гост Амкар с Георги Пеев в мач от шестия кръг на Премиер лига.
Юра Мовсисян (20) с третия си гол за сезона и на два пъти Куинси Промес (66, 71) бяха точни за столичани. Холандецът вече е голмайстор на московчани с четири попадения, докато Попов, който отново игра пълни 90 минути продължава да няма гол в шампионата в тази кампания. Пеев игра 68-минути, след като безаменен, а в в 78-ата минута Януш Гол оформи крайното 1:3 със своя втори гол в тази кампания.
Така Спартак се върна към победата след поражението в дербито с ЦСКА (Москва) с 1:2 и вече има 13 точки, като заема второ място. Тимът на Георги Миланов е лидер с 15 точки и мач по-малко. Амкар остана със седем точки.