Тотнъм надви Арсенал с 2:0

Тимът на Почетино удари с 2:0 "артилеристите" на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм удари Арсенал с 2:0 в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Уайт Харт Лейн". Така за първи път от 1995 година насам "артилеристите" остават зад градския си противник в крайното класиране."Шпорите" бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но невероятен пропуск отблизо с глава направи Деле Али. Младият англичанин все пак се реваншира десетина минути след почивката, когато вкара на празна врата.Момчетата на Маурисио Почетино нанесоха светкавичен двоен удар още при следващата си опасна атака, когато Хари Кейн си спечели дузпа и я реализира хладнокръвно. Кейн можеше да вкара и още един гол, но пропусна лице в лице срещу Чех.Вторият в таблицата Тотнъм събра 77 точки след победата и остана на четири зад лидера Челси. Арсенал е шести с 60 пункта, на шест точки от място в Топ 4.