Тотнъм победи Нюпорт Каунти с 2:0

„Шпорите” елиминираха четвъртодивизионния Нюпорт Каунти след преиграване

Тотнъм победи у дома тима от четвърта дивизия Нюпорт Каунти с 2:0 в преиграване от четвъртия кръг на ФА Къп и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Англия. Преди две седмици „шпорите” се спасиха от срамно отпадане след късен гол на Хари Кейн за 1:1, а сега на „Уембли” нямаха проблеми.
Играчите на Маурисио Почетино поведоха в 26-ата минута, когато Дан Бътлър си вкара автогол. Малко след това Ерик Ламела (34) се разписа след пас на Хьон-Мин Сон и удвои аванса на домакините.
След почивката футболистите на Тотнъм направиха куп пропуски от чисти позиции, а в добавеното време вратарят на Тотнъм Мишел Ворм спаси опасен удар и попречи на Нюпорт Каунти да стигне до почетен гол.
На 1/8-финалите Тотнъм ще гостува на третодивизионния Рочдейл, който отстрани Милуол след успеха с 1:0 също след преиграване.