Валенсия победи Жирона с 2:1

"Прилепите" отново на 2 точки зад втория Атлетико (Мадрид)

Валенсия обърна у дома новака този сезон Жирона с 2:1 в среща от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Порту (8) изведе каталунския тим напред в резултата след асистенция на Можица. В 27-ата минута обаче Рамальо си вкара автогол и изравни за 1:1. Малко след почивката Дани Парехо (48-дузпа) вкара победния гол за „прилепите”.
След 11-ата си победа за сезона Валенсия е на трета позиция с 37 точки и 2 по-малко от втория Атлетико (Мадрид), както и на 8 зад лидера Барселона, който утре посреща Леванте. Жирона е на десета позиция с 23 точки.