Валенсия се докопа до 1/2-финал за Купата за Краля

"Прилепите" потрепериха преди дербито с Реал в събота

Валенсия се класира за 1/2-финал в турнира за Купата на Краля след победа с дузпи, макар и след загуба от Алавес (1:2) редовното време на реванша. Първата среща завърши при същия резултат, но в полза на "прилепите", които се поизмъчиха преди дербито в Реал (Мадрид) за първенство на "Местая" в събота.
Юношата на Барселона и бивш играч на Валенсия Мунир Ел Хадади откри резултата за Алавес в 73-ата минута, но въпреки натиска на домакините, Валенсия изравни в 77-ата след контраатака. Алавес доведе мача до продължения с гол на Рубен Собрино в 86-ата минута. При тях двата тима не успяха да си отбележат гол и се стигна до дузпи, при които Педраса, Перес и Собрино пропуснаха за Алавес, а Кондогбиа пропиля един удар за "прилепите".
Валенсия е на 1/2-финал след 3:2 при 11-метровите удари, а Севиля също е на тази фаза на турнира, след като вчера изхвърли Атлетико.Реал (Мадрид) и Леганес играят тази вечер, а утре Барселона посреща Еспаньол в последната битка от 1/4-финалите.