Валенсия обърна Малага в края на мача

Така Валенсия записа втора поредна победа и с 46 точки здраво държи 3-ото място в класирането

Валенсия се наложи с 2:1 при визитата си на Малага в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. Домакините могат да съжаляват, тъй като водеха в резултата, но в последните десет минути допуснаха пълен обрат. Браун Идейе даде аванс на домакините. Нигерийският нападател бе точен за своя тим в 27-ата минута."Прилепите" стигнаха до равенството десет минути преди края, когато точен бе Франсис Коклен. Пет минути след това Даниел Парехо се разписа от дузпа. Освен наказателния удар, Валенсия доигра мача с човек повече, тъй като Игнаси Микел получи червен картон и напусна терена малко по-рано.