Вердер надви Волфсбург с 3:1

"Бременските музиканти" надвиха у дома Волфсбург с 3:1

Вердер победи гостуващия Волфсбург с 3:1 в последната среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига и се отдалечи от зоната на изпадащите.
Ханс Карл Лудвиг Аугустинсон (4) даде ранна преднина на домакините от Бремен след асистенция на Златко Юнузович, който подаде и на Флориан Кайнц (40) за удвояване на преднината. В началото на втората част Паул Верхаег (49) пропусна дузпа и при добавката все пак намали на 2:1, но Флориан Кайнц (72) оформи крайния резултат с втория си гол в мача след пас на Макс Крузе. След нова комбинация между двамата в 82-ата минута Кастеелс отрази удар на Крузе от близка дистанция.
Така Вердер записа пета победа за сезона и остава 15-и с 23 точки, но вече на три през 16-ия Майнц 05 и на 6 пред заемащия 17-а позиция в зоната на изпадащите Хамбургер. Волфсбург допусна шесто поражение за сезона и е 13-и с 24 точки.