МЕСИ СБЪДНА МЕЧТАТА СИ: Аржентина победи Франция след драматичен мач и дузпи

Лео Меси сбъдна мечтата си

1 годинаСпортни 3

Аржентина спечели Световното първенство през 2022 г., след като излезе победител след изпълнение на дузпи в може би най-великия финал за всички времена срещу Франция - триумфирайки с 4-2 от точните удари след равенство 3-3 след продължения.

Лионел Меси най-накрая постигна мечтата си на цял живот, като подражава на своя герой Диего Марадона и спечели Световната купа за страната си - запълвайки единствената дупка в бляскавата си автобиография.

Килиан Мбапе отбеляза хеттрик, когато шампионите от 2018 г. стигнаха от 2-0 в нормалното време и след това се бориха, след като изостанаха отново в допълнителните 30 минути, като Меси вкара гол през 120-те минути.

Южноамериканците спечелиха титлата за трети път след 1978 и 1986 година. "Петлите" пропуснаха възможността да станат първия тим след Бразилия през 1962 година, който успява да спечели два поредни шампионата на планетата.