София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Арсенал с голяма крачка в битката за титлата

„Артилеристите“ поведоха с четири точки пред Манчестър Сити

14 дниФутбол 14 Симеон Кисьов

Арсенал направи важна крачка в битката за титлата във Висшата лига, след като в мач от 36 кръг записа домакинска победа с 3:0 над Борнемут.

„Артилеристите“ доминираха на терена още от началото на мача, но откриха резултата едва в добавеното време на първата част. Тогава Кай Хаверц беше спънат в наказателното поле от вратаря Марк Травърс. Ситуацията беше прегледана с ВАР и решението на главния съдия Дейвид Куути да посочи бялата точка беше потвърдено. Букайо Сака застана зад топката и не сбърка при удара си.

Домакините удвоиха аванса си в 70-ата минута, когато Деклан Райс намери Леандро Тросар, който с точен изстрел прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Борнемут.

Само три минути по-късно „черешките“ успяха да пронижат Давид Рая, когато Антоан Семеньо стреля точно при разбъркване пред вратата на домакините. Попадението обаче беше отменено заради нарушение на Доминик Соланке срещу вратаря на Арсенал.

Три минути преди края на редовното време Габриел изглежда вкара трети гол за тима на Микел Артета, но попадението му беше отменено заради засада.

В седмата минута на добавеното време Деклан Райс даде класически измерения на успеха на тима си, след като с удар от ъгъла на вратарското поле прати топката в мрежата на Травърс.

С четвъртата си поредна победа Арсенал събра актив от 83 точки и два кръга преди края на сезона поведе с четири на втория в класирането Манчестър Сити. „Гражданите“ към момента са с два мача по-малко, но по-късно днес приемат Уулвърхемптън. Борнемут е десети с 48 точки.