Дунав победи Витоша с 1:0

Бирсент Карагерен герой при гостуването в Бистрица

6 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Дунав победи с 1:0 като гост Витоша в първия плейоф за оставане в Първа лига и така направи първата крачка към спасението си. В герой за тима от Русе се превърна Бирсент Карагарен, който отбеляза в 48-ата минута.
Домакините от Бистрица също имаха своите шансове, но направиха пропуски, а и на няколко пъти вратарят Мартин Луков се намеси решително и така гостите взеха минимален аванс. За набралия скорост Дунав това е четвърта поредна победа.
Реваншът в Русе е на 14 май (понеделник) - от 17:30 часа. Както е известно, победителят от двойката ще спори срещу Пирин или Етър, които се изправят помежду си в другия плейоф за спасение.