Локомотив (София) победи Берое с 1:0

Домакините сложиха край на серия от четири поредни поражения

23 дниФутбол 27 Симеон Кисьов

Локомотив (София) победи Берое с 1:0 у дома в среща от 28-ия кръг на Efbet Лига. "Железничарите" сложиха край на серията си от четири поредни загуби, докато съперникът им записа второ поредно поражение.

Двубоят стартира при спокойно темпо с постепенни атаки и без опасности пред двамата вратари. Първият опасен удар дойде в 12-ата минута при опит на Симеон Мечев да прехвърли вратаря на Берое с шут от центъра.

Първият опит на заралии да застрашат вратата на Локомотив дойде в 39-ата минута с неточен удар на Франко Рамос.

Минута по-късно Локо (София) поведе с 1:0, след като Карлос Франса беше изпуснат на границата на наказателното поле и се разписа с удар покрай вратаря,

Минути след почивката дойде първият точен удар на Берое в мача, но Любенов се справи с изстрела на Еспиноса.

Заралии бяха близо до това да изравнят в 57-ата минута, но Красимир Станоев лиши Уерик Каетано от много красив гол.

Минути по-късно Франса можеше да вкара второ попадение за Локо, но бранител изби в корнер. В края на мача Себастиан Вия можеше да донесе точка на Берое, но не удали вратата от фаул.

Локомотив (София) се изкачи на 13-о място в класирането с 28 точки, Берое остава на десета позиция с 32.