ПСЖ надви Монпелие с 4:0

Парижание сразиха с 4:0 Монпелие

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

ПСЖ се върна на победния път в Лига 1 след успех с 4:0 като домакин на Монпелие от 23-ия кръг на френския шампионат.
Единсон Кавани откри резултата още в 11-ата минута, отбелязвайки 157-ия с екипа на парижани. Така уругваецът подобри рекорда на Златан Ибрахимович, който има с попадение по-малко от настоящия лидер на френския тим.
Пет минути преди почивката пък Неймар беше точен от дузпа, след като малко преди това удар на Дракслер беше спрян с ръка от защитник на гостите. Второто полувреме беше по-равностойно, но в 70-та минута Анхел Ди Мария оформи класическия аванс на ПСЖ, засичайки перфектно центриране отдясно. В 82-та минута пък Неймар отбеляза втория си гол и оформи крайния резултат. Така ПСЖ събра 59 точки и е на 11 пред втория Лион, който обаче е с мач по-малко от шампионите. Монпелие остава на седмото място с 31 пункта.