„Дунав“ загуби за първи път в елитната група

„Ботев“ (Пловдив) нанесе първо поражение на лидера

8 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

"Ботев" (Пловдив) нанесе първа загуба на доскорошния лидер в Първа лига "Дунав", след като се наложи с 2:1 като гост в мач от осмия кръг на Първа лига.

Русенци откриха още в 12-ата минута чрез Антон Огнянов, но с голове на бразилците Фелипе Бризола и Жоао Паоло в двете полувремена "канарчетата" стигнаха до пълен обрат.

След първото си поражение за сезона русенци остават на второ място в подреждането със 17 точки, колкото има и лидерът "Левски". Сините обаче имат по-добра голова разлика и мач по-малко, който ще изиграят в понеделник, когато гостуват на "Локомотив" (Горна Оряховица).

„Ботев“ пък събра 13 точки и е на пета позиция.

В другия съботен мач „Локомотив“ (Пловдив) победи като гост „Нефтохимик“ с 2-1. „Локомотив“ има 12 точки и е на 7-о място, а бургазлии са 13-и с 4.